Середа, 24.04.2024, 03:19Вітаю Вас Гість | RSS
Новопсковська ЗОШ I-III ст.
Меню сайту
Категорії розділу
Школа [3]
Наше опитування
Чи подобається Вам як готують в шкільній їдальні?
Всього відповідей: 14
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Школа

Враження про участь у проекті «Змінимо країну разом. Децентралізація – нові можливості»
  • Враження про участь у проекті «Змінимо країну разом. Децентралізація – нові можливості» вчителя української мови та літератури Новопсковської ЗОШ І – ІІІ ступенів Сідлецької Катерини Вікторівни. 
    Наприкінці вересня адміністрація нашої школи запропонувала мені взяти участь у проекті з обміну досвідом між вчителями східної та західної України. Обміркувавши всі «за» і «проти», я погодилася. 10 жовтня 2016 року відбулася зустріч вчителів з Луганщини з Юрієм Вікторовичем Стецюком та Ольгою Петрівною Лішик про участь у проекті. 
    Із західною Україною я почала знайомство 21 жовтня 2016 року з міста Бережани Тернопільської області. Саме цього дня я познайомилася з начальником відділу освіти, молоді та спорту Галиною Василівною Михальчук, яка радо мене зустріла, привітала з приїздом на Тернопілля і стала моїм наставником і товаришем. 
    Бережани – це надзвичайно мальовниче містечко, яке розташоване на горбистій місцевості, а засновано ще в 1375 році. Тут протікає річка Золота Липа, а поблизу міста велично й непорушно стоїть гора Лисоня – місце бойової слави українців. Населення пишається тим, що саме тут черпали натхнення Богдан Лепкий, Андрій Чайковський, Маркіян Шашкевич та багато інших. Тут досі збереглася давня оригінальна архітектура. 
    Уже в неділю Галина Василівна запросила нас, вчителів, які прибули на Бережанщину та Козівщину, відвідати службу в місцевому греко-католицькому храмі, під час якої помолилися і за вчителів з Луганщини. Після служби ми зустрілися з пластунами. І одразу виникло бажання, щоб і наші учні району стали учасниками пластунської організації (керівники організації погодилися приїхати до нас, якщо будуть бажаючі зустрітися). 
    24 жовтня відбулася зустріч за круглим столом у рамках проекту «Змінимо країну разом. Децентралізація – нові можливості». Учасниками були голова міста Бережани Володимир Музичка, голова Бережанської районної державної адміністрації Володимир Петровський, голова Бережанської міської ради Василь Білик, начальник відділу освіти, молоді та спорту Бережанської міської ради Галина Василівна Михальчук, начальник відділу освіти Бережанської райдержадміністрації Наталія Бабій, начальник відділу освіти Козівської райдержадміністрації Валентина Григорівна Медицька, керівники Бережанських загальноосвітніх шкіл, працівники відділу освіти, молоді та спорту Бережанської міської ради та вчителі з Луганщини: Сідлецька Катерина Вікторівна (смт Новопсков), Пухтаєвич Світлана Анатоліївна (м.Рубіжне), Старікова Галина Миколаївна (м. Сєвєродонецьк), Панічевська Людмила Миколаївна (м. Лисичанськ). Саме цього дня розпочався довгоочікуваний обмін досвідом між вчителями. 
    Отже, 24 жовтня – ЗОШ № 3 ( м. Бережани) 
     Екскурс у традиції школи. 
     Педагогічна вітальня з вчителями української та іноземної мов 
    25 жовтня- Бережанська школа-гімназія ім. Б.Лепкого 
     Урок-екскурсія “Історія Бережанської гімназії” 
     Відео-презентація фільму “Гарі Потер”. Англомовний табір. 
     Панорама творчих здобутків вчителів Луганщини і м.Бережани. 
    26 жовтня- Бережанська ЗОШ № 1 
     Екскурсія до музею історії школи та музею ім.М.Шашкевича. 
     Відвідування уроку англійської мови та уроку української літератури (урок літератури рідного краю “Б.Лепкий і Бережанщина”). 
     Колаж музейного мистецтва м.Бережани. 
    27 жовтня- тренінг “Розвиток компетенції XXI ст. для успішного життя” (тренер Іван Іванов – засновник центру нової освіти, автор інноваційних навчальних програм). 
    28 жовтня - фестиваль патріотичної пісні “ Свята Покрова”. Районне методичне об’єднання вчителів іноземної та української мови. 
    29 жовтня- Шибалинська ЗОШ I –II ст. Бережанського району 
     Екскурсія до шкільного музею рідного села. 
     Екскурсія школою 
    31 жовтня- Жуківська ЗОШ I-III ст. ім. Б.Лепкого. 
     Екскурсія в музей родини Лепких. 
     Відвідування позакласного заходу з іноземної мови. 
     Майстер- клас з виготовлення виробів із соломи і паперопластики. 
    1 листопада - Саранчуківська ЗОШ. 
     Шкільний ярмарок. 
     Відвідування та

  • проведення уроків. 
     Виховний захід “Свята Покрова”. 
    2 листопада- Потуторська ЗОШ 
     Екскурсія до шкільного музею. 
     Конкурс строю та пісні. 
     Засідання методичної ради 
    3 листопада - Мечищівська ЗОШ 
     Районний семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи 
    “ Шкільний музей як осередок методичної роботи для активізації творчих здібностей учителів ”. 
    4 листопада - Районний фестиваль ” Казка мойого життя ” (дитячий конкурс казок) 
    7 листопада- ЗОШ с.Кальне 
     Знайомство з історією села. 
     Відвідування уроків української мови та англійської мови. 
     Виховний захід “Україна в нас єдина” 
    8 листопада- Городищенська ЗОШ 
     Відвідування уроків. 
     Засідання методичного об’єднання вчителів української та англійської мови. 
    Обмін досвідом: “Здоров’язберігаючі технології” 
    9 листопада- ЗОШ I-II ст. с.Конюхи 
     Участь у районному семінарі-практикумі заступників директорів шкіл з виховної роботи за темою “Використання місцевого краєзнавчого матеріалу в системі національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді” 
    10 листопада- Козівська державна українська гімназія ім. В.Герети. 
     Відвідування уроків української мови та англійської мови. 
     Обмін досвідом за круглим столом. 
     Виставка дитячих робіт. 
    15 листопада 
     Творча лабораторія “Педагогічна вітальня вчителів Луганщини та Козівщини”. 

    Під час співпраці з учителями, ми ще раз і ще раз переконувалися в тому, що ми однакові і прагнемо одного. Діти західної і східної України вивчають однакові теми уроків, вивчають вірші напам’ять, виконують творчі роботи, беруть участь у житті школи та класу... Кожен учитель прагне дати дітям якомога більше знань, а основне – навчити вміло ними користуватися в повсякденному житті. А щоб зробити урок цікавим, учителі використовують різноманітні методи, прийоми, проводять нестандартні уроки, використовують ( наскільки це можливо в умовах тієї чи іншої школи) інтерактивні технології, мультимедійні дошки та проектори під час уроків та виховних заходів. Прагнемо виховати патріотів нашої малої батьківщини та країни. 
    Хоча варто, мабуть, відзначити, що є між нами і відмінність. На західній Україні живуть люди різних віросповідань, проте вони систематично відвідують храм Божий. У школах є години гурткової роботи, а найголовніше, як на мене, є такий навчальний предмет – християнська етика. На початку тижня (чи перед першим уроком ) читають спільно молитву перед навчанням. Можливо, саме це навчає молодь поваги до вчителя, до старшого, до самого себе. 
    Окрім освітянських питань, мешканці м. Бережан та смт Козови намагалися показати нам всю красу їхнього рідного краю ( тож кожні вихідні у нас теж було сплановано). Завдяки Галині Василівні, Наталії Григорівні та Валентині Григорівні я відвідала музеї міста Бережани, замок Синявських, Збаразький замок, Почаєвську лавру, Зарваницю та місто Львів. Тепер я маю і друзів, і коліжанок. 
    Сподіваємося на подальшу співпрацю. 

    Це коротко! Без листів і подарунків, які я привезла. 

  •  

     

Категорія: Школа | Додав: valerianotchenko (16.11.2017)
Переглядів: 442 | Теги: «Змінимо країну разом. Децентраліза, новопсковська ЗОШ, Новопсковская школа | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook